Skip to main content

Bēgļi, migranti un slavenības

Publicēja 2015. gada 21. oktobris27 janvāris, 2024par politiku

Pabiju Rostokas ostā un pirmo reizi klātienē redzēju uzslietas bēgļu izmitināšanai paredzētās teltis. Apkārt ganījās arī globālu slavu iemantojušie telšu iemītnieki. Kamēr pie mums divas trešdaļas sabiedrības dedzīgi protestē pret dažu simtu izmitināšanu, tikmēr Vācija reāli velk kaklā cilpu, gatavojoties uzņemt dažus miljonus. Un ja kaut kas būtiski netiks mainīts likumdošanā, tad pēc šo migrantu ģimenes locekļu ierašanās viņu īpatsvars varētu sastādīt pat ceturtdaļu no Vācijas kopējās populācijas.

Runāju ar kādas Vācijas augstskolas profesoru, kurš skaidroja Vācijas skatījumu uz šo jautājumu- Vācijā, līdzīgi kā Latvijā, esot vērojama demogrāfisko rādītāju lejupslīde, kas nākotnē draud ar iedzīvotāju skaita samazināšanos par kādiem divdesmit miljoniem, tādēļ šīs demogrāfijas plaisas plāno aizsmērēt ar lēto darbaspēku, lai ekonomikas kopējais samazinājums būtu disproporcionāls iedzīvotāju skaita izmaiņām, un lai viņš un daudzi citi topošie Vācijas pensionāri saņemtu vismaz kaut cik cilvēcīgu pensiju (kas tāpat ir vidēji desmit reizes lielāka par mūsējo pie tāda paša cenu līmeņa). Reāli Vācija ir ES akumulators, un ja šis viņu kamikadzes cienīgais izgājiens nevainagosies ar cerēto rezultātu- zvaigžņoto Eiropas savienības kuģi varētu piemeklēt Titānika cienīgs liktenis.

Un, galu galā, man pat ir drusku žēl to telšu iemītnieku, kas, sasēdušies ostas uzgaidāmās telpas krēslos, teju visi kā viens savos viedtālruņos bauda wi-fi sniegtās priekšrocības. Šo īpatnējo idilli pārtrauc vien kāds selfijs, ko smaidīgie telšu iemītnieki turpat uz vietas publicē savos Facebook profilos. Nabaga ļaudis.. Žēl.. Nu, žēl tāpēc, ka viņi ir nekas vairāk par lētu instrumentu lielvaru rokās, kas spēlē savas ekonomiskās spēles. Tikmēr mazāko valstu politiskie spēki šo situāciju izmanto politisko cepumu pelnīšanā, drusku nepamatoti sējot bailes un maitājot gaisu. Bet, loģiski, ka tas neko reāli nemainīs, jo, pateicoties mūsu bezjēdzīgi veiksmīgajai ekonomikas pakārtošanai ES fondu apguvei, esam nekas vairāk par vienu no leļļu teātra lellēm, ko vada kāds birokrāts, tērpies fancy krekliņā ar trīspadsmit zvaigznēm.

Mani personīgi baigi interesē, ar ko šis globālais cirks beigsies. Peace!

Un ko Tu domā par šo rakstu?