Dzīve netverami rit uz priekšu, un vienīgais, kas mums patiesi pieder, ir šis mirklis. Šķiet, tas bija Aristotelis, kas teica, ka pats svarīgākais cilvēka dzīvē ir laime, ar to domājot labklājības sajūtu. Tās pamatā esot cilvēka individuālās vērtības un izvēlētie ceļi, kam jābūt saskaņā ar šīm vērtībām. Laime kā cilvēka dzīves virsmērķis un galvenais pastāvēšanas iemesls. Cik tālu no šī stāvokļa atrodies Tu?

Laimes meklējumi manā dzīvē

Tā nu ir sanācis, ka pēdējo dienu laikā esmu uzsācis darbu pie sen lolota sapņa – epiteta bloga. Tāda būs tāda kā kvalitatīva un interesanta mājaslapa, kurā uzkrāt un dalīties ar visu, kas man liekas un ir licies svarīgs un noderīgs. Ne tikai apkārtējiem, bet arī pašam priekš sevis. Darbs pie bloga izveides iet roku rokā ar vajadzību caurskatīt pēdējos sešos gados uzrakstītos darbus un atziņas.

Man ir mana izpratne attiecībā uz to, kas ir laba un laimīga dzīve. Šajos gados esmu centies likt pirmos akmeņus, lai bruģētu ceļu uz savas dzīves virsmērķa sasniegšanu. Ja tā vienkārši uzdodu sev jautājumu, cik tālu šajā ceļā esmu ticis, tad atbilde būtu mērena un neitrāla. Nešķiet, ka manā dzīvē būtu vērojams kāds sevišķs progress. Un tieši tāpēc man ir liels prieks par iespēju pārlasīt pašam savas domas. Gan skolas esejas, gan blogu ierakstus, gan pavirši rakstītās biznesa idejas augstskolas pierakstos. Tie ir kā atskaites punkti manā dzīvē, kas ļauj novērtēt progresu un kliedēt sajūtu, ka stāvu uz vietas. Tie ļauj novērtēt manas pozīcijas izmaiņas attiecībā pret vietu, kur vēlos nokļūt.

Secinājums

Un secinājums ir pavisam vienkāršs – mums vajag fiksēt savus panākumus, domas un idejas, jo tikai tā mēs varam novērtēt noietā ceļa garumu un to, vai joprojām dodamies pareizā virzienā. Atgādināt sev, ka šeit neesam nokļuvuši nejauši, un visam pamatā ir mūsu pašu ieguldītais darbs. Būtiski ir apzināties galamērķi un nepārtraukti doties tā virzienā, jo ne jau virsotnei ir vērtība, bet gan pieliktajām pūlēm un pārverētajiem šķēršļiem, mazajām uzvarām, kas gūtas ceļā uz virsotni. Cilvēkiem – mūsu cīņu biedriem. Mēs nekad patiesi nenovērtējam to, ko esam ieguvuši pārāk viegli. Mēs paši esam savas laimes kalēji.

Lai izdevies un panākumiem bagāts Jaunais gads!

Un ko Tu domā par šo rakstu?